rapid´s pages

povolání

mage

Mage
Mage Mág je mistrem mocných mystických energií, schopný používat magii nejefektivnějším a nejničivějším způsobem. Mág je slabé povolání s malým zdravím a malými bojovými schopnostmi. Nicméně své fyzické nedostatky vyrovnávají svými hrozivými magickými schopnostmi. Mág dokáže udělit největší zranění na dálku v nejkratší době.

Možné rasy: Člověk, Trpaslík, Trol, Nemrtvý, Gnome

Hlavní vlastnosti: Intellect, Spirit

Základní zbraňové odbornosti: Hole, Neozbrojený boj, Hůlky

Pokročilé zbraňové odbornosti: Dýky, Jednoruční meče

Třídy brnění: Cloth


Vlastnosti povolání

Mág je mistrem mocné útočné magie a má mnoho dalších unikátních schopností. Slouží k odstřelení příšer na dálku. Ve skutečnosti jsou v této úloze nedostižní žádným jiným povoláním. Pouze rogue může doufat v podobně velkou ničivost, jakou dokáže udělit mág a i tak se musí přiblížit na krátkou vzdálenost, aby to dokázal. Mágova kouzla spadají do tří škol: arcane, frost(mráz) a fire(oheň). Jejich nejútočnější kouzla jsou z frost a fire škol, ačkoliv frost má kouzla, která ochrání mága a zpomalí jeho cíl. Arcane kouzla zahrnují některá obraná a útočná kouzla a nebojová, jako je teleport.

Mágové mají málo nadání, aby mohli bránit sami sebe, poté co jim dojde mana. Mají slabé bojové schopnosti a málo zdraví. Avšak mágové dokáží vyvolat jídlo a pití na doplnění svého zdraví a many a mnohem větší levely dokáží vytvořit mana kameny, které mohou okamžitě doplnit manu, zvyšující tak jejich efektivitu v boji.


Startovní statistiky

  Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana
Gnome 15 23 19 27 22 51 225
Human 20 20 20 23 23 52 165
Troll 21 22 21 19 23 62 119
Undead 19 18 21 21 27 62 135

Proč právě Mage
Mage Tento typ povolaní bych hned z kraje charakterizoval na vynikajícího bojovníka a záleží jen na Vás jak vám budete vyhovovat.

Prvně bych mága rozdělil na 3 skupiny: Dvě hlavní Fire a Frost, které se nejčastěji kombinuji s třetí Arcane.

FROST - mágové kombinující frost talenty s arcane jsou vynikajícími bojovníky proti mobum, v tomto případě to znamená že jsou velmi žádaní v instancí, díky slušnému DMG, zpomalovacím efektům a AoE kouzlum se stávají nepostradatelnými bojovníky a skvěle doplňujou cooperaci v instancích. Samozřejmě i frost mág se uplatní v PvP. Na PvP se musíte rychle orientovat v kouzlech (např. při nepřátelském couterspellu rychle dat ice block a počkat než vyprší atd.) a mít kombinaci s arcane talenty. Tímto bych částečně uzavřel frost maga a přešel na mě, zcela vyhovující PvP talenty...

FIRE - talenty převážně ve fire a částečně v arcane jsou dokonalým spojením pro velký DMG během několika sekund.
Rozložení fire talentů pro PvP: Zaprvé záleží na tom jak se vcítíte do ovládání vašeho charakteru, jelikož fire PvP vyžaduje rychlost, postřeh a dobré nabindování kláves. Jestliže jste člověk, který se rychle orientuje v klávesnici, dobré nabindování kláves vám nedělá problém a máte rádi akci a rychlost, věřím tomu, že si mága v PvP užijete na maximum, pravidlo rychle zabij nebo zemřeš, je u mága na denním pořádku s AoE kouzly a schopností vyřadit jednoho protivníka díky polymorfu z boje se z mága stává bojovník, kterému nedělá problém vypořádat se s více nepřáteli najednou.

Doporučení fire talentu pro čerstvé 60lvl: Z mé zkušenosti a dlouhodobého testování talentů, bych dal talenty více do fire (můžete pyroblast a nebo ho vynecháte a dáte si např. vylepšení scorche) a v arcane se dopracovat k nezaměnitelnému presence of mind, většina lidí by si řekla že se víc vyplatí AP (Arcane Power) v kombinaci s Pyroblastem + trinkety na tzv. "DEATHCAST" (jsou to dva trinkety, které se kombinují s AP a zaručí vám celkem slušně zvýšeny DMG u kouzel) tady bych chtěl upozornit že v případě kdy jste čerstvá 60tka, tak nemáte dobré vybavení potřebné na deathcast, nejprve by jste si měli sehnat nějaké setové obečení např. Magister's set, porovnání: Čerstvý 60lvl s deathcastem zasáhne Pyroblastem nepřítele cca něco přez 1000 DMG, ale s dobrým setem dáte přez 1000 v základu a s death castem máte skoro 100% šanci dát DMG i přes 2 až 3K. Proto se vyplatí si změnit talenty až při dobrém vybavení, které přidává dmg u kouzel.

Žádné komentáře