rapid´s pages

povolání

priest

Priest
Priest Priest disponuje různorodým seznamem kouzel. Jeho povolání je nejsilnější v léčivých kouzlech, stejně tak i v sesílání výborných buffů(bonusů do vlastností). Má také dobrá obraná kouzla, která mohou chránit spojence od fyzického nebezpečí a magie, stejně tak i čistě útočná shadow kouzla. Avšak jeho hlavní vlastnost, sesílání kouzel, dělá priesta slabého, s malým zdravím a slabými bojovými vlastnostmi.

Možné Rasy: Trpaslík, Člověk, Noční elf, Trol, Nemrtvý

Hlavní vlastnosti: Intellect, Spirit

Zakladní zbraňové odbornosti: Jednoruční kladivo, Neozbrojený boj, Hůlky

Pokročilé zbraňové odbornosti:Dýky, Hole

Třídy brnění: Cloth


Vlastnosti povolání

Priest je čistě kouzlící povolání, jehož silou jsou léčicí a obraná kouzla. Priestova kouzla jsou rozdělena do holy a shadow školy a spadají do několika kategorií: léčení, útočná kouzla, hromadná kontrola a buffy. I když druid, shaman nebo paladin mohou také léčit, nikdo z nich nedokáže léčit tak dobře, jako priest. Také má lepší oživovací (resurrection) kouzla než paladin nebo shaman.

Mezi priestovy nejlepší ochrané a buffovací kouzla patří holy words(svatá slova), která dokážou absorbovat zranění v bitvě a zvyšovat staminu priesta a jeho spojenců.

Jiná priestova velká třída kouzel jsou zraňující kouzla, jako je mind blast(výbuch mysli) a postupně zraňující kouzla, jako je shadow word:pain. Priest má také dobrá kouzla k uzemnění nepřátelských kouzelnků, jako je mana burn(spálení many).


Startovní statistiky

  Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana
Dwarf 22 16 23 21 22 82 145
Human 20 20 20 22 24 52 160
Night Elf 17 25 19 22 23 51 160
Troll 22 22 21 18 24 62 128
Undead 19 18 21 20 28 62 130
Priest - (něco do začatků)
Priest Hned ze začátku bych chtěl upozornit na klady a zápory charakteru priesta...


Klady:
1) priest je nejkvalitnější healer ve WoWu
2) nemáte nikdy problém zabíjet moby o několik lvl větší,
3) není problém sehnat partu na instance...priesta potřebuje každý...

Zápory:
1) prist nese odpovědnost za celou partu v instanci.
2) od priesta také nečekejte nějakého válečníka. Priest je silná postava, ale nepřítele musíte spíše utahat, než rychle zneškodnit (viz. mage)
3) když vás napadne skupina nepřátel odpor je skoro zbytečný... priest nemá moc HP a v boji proti přesile je snadná kořist...

Stručně řečeno, pokud se chcete stát nemilosrdným lovcem hordy jste na špatné adrese. U priesta vás čeká mnoho hodin strávených
healovaním spoluhráčů a držením se stranou... I přesto je priest velice zábavnou postavou a každému ho doporučuji, alespoň vyzkoušet.

Priestovské talenty
Shadow - nejvhodnější talenty pro PVP souboje. Kouzla jsou zaměřena na útok a healing jde do pozadí... (dobrého shadow priesta je velice obtížné zabít...)
Holy - healing je posílený, priest dává největší healy a tyto talenty jsou nejvhodnější do instancí.
Discipline - řekl bych, že tyto talenty jsou dobré zpočátku, když plníte questy, anebo když jste samotář. Posiluje útok a zvyšuje sebe regeneraci many a HP...

poznámka: vhodnou kombinací těchto talentů lze dosáhnout velice dobrých výsledků...
Žádné komentáře