rapid´s pages

povolání

rogue

Rogue
Rogue Rogue je jedno z nejsmrtonosnějších povolání ve hře, schopné udělit obrovské zranění za krátký čas. Nejlepší rogue se proplíží nezpozorován skrze stíny a poté zaútočí na nepřítele zezadu s prudkostí assasina. Přes jejich všechnu rychlou útočnou sílu, rogue není příliš odolný, jeho ochrana spoléhá na rychlost a utajení namísto na brnění a vysoké zdraví.

Možné rasy: Člověk, Trpaslík, Trol, Nemrtvý, Gnome, Ork, Noční elf

Hlavní vlastnosti: Agility, Strenght, Stamina

Základní zbraňové odbornosti: Dýky, Vrhací zbraně, Neozbrojený boj

Pokročilé zbraňové odbornosti: Jednoruční meče, Jednoruční kladiva, Luky, Kuše, Pěstní zbraně, Pušky

Třídy brnění: Cloth, Leather


Vlastnosti povolání

Rogue má řadu schopností. Může se nezpozorován proplížit za nepřátele, udělit masivní zranění skrze speciální útoky, omráčit a používat jed. Rogue se může také naučit lockpicking(otvíraní zámků), aby mohl otevřít dveře a truhly a také se naučit kapsářství, na kradení mincí a předmětů.

Mnoho z roguových schopností vyžaduje na použití energii. Roguové začínají boj s jejich lištou na energii plnou, ale ztrácejí energii, jak používají schopnosti. Energie se časem rychle obnovuje. Hospodaření z energií je tak jedna z roguových hlavních odpovědností během boje.

Ve spojením s udělováním zranění a prováděním speciálních efektů, roguovy bojové schopnosti generují také bojové body.


Bojové body

Bojové body jsou generovány pouze, když rogue používá speciální útoky nebo schopnosti. Roguovy mocné finishing moves(zakončující pohyby) vyžadují pro použití bojové body ve spojení s normálním výdejem energie. Rogue může nahromadit nejvíce pět bojových bodů. Kolik máš bodů můžeš zjistit pohledem na portrét cílového NPC. Bojové body vypadají jako červené tečky.

Když je proveden zakončující pohyb, všechny bojové body jsou utraceny a pohyb vyvolá účinek. Pro použití zakončujícího pohybu je vyžadován nejméně jeden bojový bod, ale více bodů zaručuje větší účinek.


Startovní statistiky

  Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana
Dwarf 23 19 24 19 19 85 -
Gnome 16 26 20 24 20 45 -
Human 21 23 21 20 21 55 -
Night Elf 18 28 20 20 20 45 -
Orc 24 20 23 17 23 75 -
Troll 22 25 22 16 21 65 -
Undead 20 21 22 18 25 65 -

Rouge – Než začnete
Rogue Rogun je jedna z nejzábavnějších postav celého wow, takže se s ním určitě nudit nebudete. Jeho ovládání a hraní není až tak příliž složité a po celou dobu hry za Roguna určitě nebudete litovat, že jste se rozhodli hrát právě za tento charakter.

Když jsem napsal, že u Rogáče není hraní až tak příliž složité, tak samozřejmě hra s ním není procházka růžovým sadem, ale v porovnání například s Priestem nebo Warriorem určitě můžu tvrdit o rogunkovi, že je lehčí postava na hraní. Jako rouge máte na výběr několik způsobů hraní. Buď pojedete co největší DMG nebo zase budete stunovat (omračovat) a ulehčovat tak práci ostatním hráčům v párty na úkor svého DMG. Styl hraní samozřejmě závisí na dané situaci, rozmístěných talentech, ale také na vás :-)

Rogunka si můžete zahrát za Alianci jako Dwarf, Human, Gnome nebo Night Elf a pak za Hordu jako Orc, Troll nebo Undead. Každý má své výhody a bonusy, ale nejlepší je Gnome (hraju za něj, takže sem to prostě musel napsat :-)

Jako u každého povolání bojujícího na blízko, je i rogun velice závislý především na zbraních a i ostatním vybavení. Proto si své vybavení pořád hlídejte a nebojte se někdy koupit zbraně na aukci, bez dobrého vybavení nikdy nedosáhnete dobrých výsledků, vše na tomto faktu závisí. Nejčastější kombinací použití zbraní je dýka a meč, případně dvě dýky. Kombinace v main-hand dýka v druhé ruce one-hand meč je výborná a určitě se vyplatí. Nezapomeňte mít dýku vždy v main-hand postavení, jelikož byste pak nemohli používat většinu comb, jako je např Sinister strike, protože bez dýky je nelze používat a vy byste si pak moc neškrtali. Přes talenty Combat jde nastavit používatí např. dvě jednoruční palice (mace) najednou, ale to už pak vše záleží na vás, co a jak by vám vyhohovalo.

V instancích se Rouge vždycky hodí, především k stunování mobů, ale i jako DMG Dealer nebo k otevírání zamčených předmětů, dveří atd. Proto je u Rogunka důležité nezaspat vývoj a pořád si zvětšovat skill u Lockpickingu , přeci jenom je nepříjemné když se potřebuje něco otevřít a přítomný rogáč nemá skill k takovému úkonu. A na PVP boje je Rouge také velice výborné povolání. S pořádným equipem (vybavením) je z roguna stroj na zabijení především papíráků (tedy clotháků – Mage, Priest..). Zde ale někdy také platí takové menší přísloví: „Zabij za 5 vteřin, nebo budeš sám zabit“. Ano, jako Rogáč dokážete během pár vteřin nasázet takový DMG, až to není pro nepřítele pěkné na rozdíl od vás :-). Samozřejmě vše záleží na vás, jaký způsob hry chcete hrát, na co se budete specializovat a i na vašich taktikách a schopnostech.

Nastavení talentů je u Rogua podle mě dost těžké. Pokud chcete chodit instance, tak určitě doporučuji v Subtlety použít talent Improved Sap, díky kterému budete mít ve finální fázi 90% šanci na možnost zůstat ve stealthu i po užití Sapu, což je výborná věc. Další výborný talent je Cold Blood v sekci Assassination, po jehož použití máte 100% šanci na critical v následujícím Sinister Striku, Backstapu, Ambushi nebo Eviscerate, což je taky paráda. Zaleží opravdu na vás co chcete používat. K mání je netu několik známých BUILDů:

21/5/25 Můj Build :-)

Assassination Talents (21 points)
Improved Eviscerate (3/3)
Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)
Imropved Instant Poisen (3/5)
Cold Blood (1/1)

Combat Talents (5 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)

Subtlety Talents (25 points)

Camouflage (5/5)
Opportunity (5/5)
Initiative (5/5)
Improved Ambush (3/3)
Improved Sap (3/3)
Improved Vanich (3/3)
Preparation (1/1)
21/8/22 General PvP Build

Assassination Talents (21 points)

Improved Eviscerate (3/3)
Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Improved Slice and Dice (3/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)
Cold Blood (1/1)

Combat Talents (8 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)
Improved Backstab (3/3)

Subtlety Talents (22 points)

Master of Deception (5/5)
Opportunity (5/5)
Initiative (4/5)
Improved Ambush (3/3)
Improved Sap (3/3)
Preparation (1/1)
Improved Cheap Shot (1/2)
16/25/10 Raid DPS/PvP Build

Assassination Talents (16 points)

Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Improved Slice and Dice (2/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)

Combat Talents (25 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)
Improved Backstab (3/3)
Deflection (2/5)
Precision (5/5)
Dagger Specialization (4/5)
Dual Wield Specialization (5/5)
Blade Flurry (1/1)

Subtlety Talents (10 points)

Master of Deception (5/5)
Opportunity (5/5)


Profese u Roguna doporučuji buď Skinning a Leatherworking nebo Herbalism a Alchemy, samozřejmě i ostaní můžete použít, ale jedna z těchto dvou kombinací je nejlepší. Další dobrá věc jsou Poiseny (jedy), specialní skill, s jehož pomocí si Rogueové vyrábějí jedy, které jim dávají bonusy při boji a ty pak aplikují na své zbraně.
Žádné komentáře