rapid´s pages

povolání

warlock

Warlock
Warlock Přestože mnozí, kteří se spolčovali s démony, padli do temnoty, povolání warlocka dovoluje ohýbat démonické síly k jeho vůli bez podlehnutí čistému zlu. Tito kouzelníci si dokáží vyvolat démony, kteří jim slouží a mohou také vyvolávat mnoho bolestivých kouzel, která pomalu ujídají život nepřátel. Warlock je fyzicky slabé povolání, ale kompensují to řadou mocných kouzel a jejich démonickým petem.

Povolené rasy: Orc, Human, Gnom, Undead

Hlavní vlastnosti: Intellect, Spirit, Stamina

Základní zbraňové odbornosti: Neozbrojený boj, Dýky, Hůlky

Pokročilé zbraňové odbornosti: Hole, Jednoruční meče

Třídy brnění: Cloth


Vlastnosi povolání

U warlocka je nejdůležitější dávat co největší zranění k tomu mu pomáhají hlavně kouzla, která ubírají postupně, třeba 600 poškození každé 3 vteřiny, velmi důležitou součástí jsou také démotičtí přisluhovači, velmi se mi se hodí zvláště Felhunter (démotický pes se dvěma přísavkama) a potom jsou velmi silní peti, kteří jsou jen dočasně spoutaní. Warlock si umí svého peta i na určitou dobu přivlastnit pomocí kouzla enslave demon. A poslední způsob boje jsou kouzla s okamžitým poškození nejvíce se dá použít Searing pain a Shadow bolt.

Dále tu jsou podpůrná kouzla, mezi kterými se musí jednoznačně jmenovat demon skin,     demon armor a  fel armor  (jedná se o různé typy vyčarované zbroje). také je velmi užitečné kouzlo Detect Invisibility, které ukazuje všechny neviditelné bytosti jako by neviditelné nebyli.
Jako kyslíková bomba na potápění funguje kouzlo Unenbing Breath, které je velmi užitečné na plnění některých úkolů.

A jako poslední jde zařadit "proklínání" kamenů jsou to kouzla  Create Healthstone, Create Soulstone a Create Firestone.
 
pozn. warlock potřebuje hodně života, protože manu si umí dodat pomocí life tap

Soul shards

Mnoho z warlockových nejsilnějších kouzel vyžaduje obětování ingredience nazývané soul shard. Soul shard se získá při zabití příšery společně se zapnutým kouzlem drain soul. Získáš ho od příšery když ji pokud nepřítel umře a používáš na něj drain soul a přitom za něj získáš experience ,nebo honor.


Warlockův pet

Warlock může získat peta na začátku hry a poté získat dalšího získáváním experiencí a plněním pet questů. Po získání zůstane pet mezi vyvolávacími kouzly a může být kdykoliv vyvolán. Přesto může být najednou aktivní pouze jeden pet.

Warlockovi peti zastávají různé role. Například imp je útočník na dálku, který může také vyvolávat ochraná kouzla na warlocka a jeho družinu. Voidwalker je typický bojovník na blízko s velkým zdravím a tauntovací schopností(vázání příšer na sebe). Peti vyšších leverlů mají ještě více specializovanější role, jako je silně zraňující rogue, nebo dokonce cestování.

Vyvolání peta zabere nějaký čas a vyžaduje soul shard. Jediný pet který nevyžaduje soul shard je imp. Ti nejsilnější peti mohou vyžadovat dokonce dva shardy.Imp
Warlock Imp je první pet, ke kterému získá Warlock přístup.Přednosti:
- Je jediným z petů Warlocka na jehož vyvolání není zapotřebí Soul Shard.
- Má zvláštní schopnosti, které ovlivňují všechny členy party v jeho dosahu. Jeho největší síla tkví právě v buffech.
- Podporuje útok pomocí sesílání Fireboltů.

Slabiny:
- Je velmi zranitelný a je-li napaden, rychle umírá.
- Nemá příliš mnoho many a používá-li „Firebolt“, velmi záhy oni přijde.
- Pomalý pohyb. Pokud běžíte, zdržuje a má tendenci natahovat na sebe pozornost agresivních potvor.


Každopádně je to nejlepší pet do party jakého můžete získat. Je to jediný pet, který sesílá buffy na členy party mimo boj. V raidech bývá Imp tou nejlepší možností z petů. Protože díky schopnosti Phase Shift přežije i plošné útoky, které by jiné pety zabily. A díky tomu, že žije dokáže udržovat na členech party prospěšné buffy.

Nezřídka bývá Imp využíván i v PvP soubojích, při nichž pomáhá zabít warlockova soupeře s pomocí Fireboltů.


Získání Impa

Vlastnit Impa je možné od prvního levelu. Ale získává se obvykle až na vyšším levelu. Abyste ho získali musíte nejprve nalézt učitele Warlocků, kteří vám zadají quest. Questy samotné se vykonávají nejčastěji mezi 3-4 levelem. Spočívají v přinesení nějakých předmětů učiteli, který vám tento úkol zadá. Tyto předměty získáte ve většině případu zabitím nějakých potvor a dropem z nich. Questy na získání Impa jsou poměrně jednoduché. Po té co splníte zadání a přinesete učiteli předměty, které po vás požadoval, obdržíte od něj kouzlo „Summon Imp“. Od této chvíle si můžete vyvolávat Impa.


Za Warlocka mohou hrát čtyři rasy. Každá z nich začíná v jiné oblasti a každá z nich má jiný úkol:

Undead
Oblast – Tirisfal Glades
Quest zadává – Venya Marhand
Cíl – přinést 3 lebky z kostlivců. Aby jste je získali zabíjejte „Rattlecage Skeletons“ z nichž padají. Pohybují se kolem Deathknellu.

Orc
Oblast – Durotar
Quest zadává – Ruzan
Cíl – přinést 6 hlav Vile Familiarů. Zabíjejte humanoidy „Vile Familiar“ z nichž padají. Nacházejí se v jeskyni na severovýchodě.

Human
Oblast- Elwyn Forest
Quest zadává – Drusilla La Salle
Cíl – přinést knihu „Powers of the Void“. Knihu naleznete na souřadnicích 57,44 v malém táboře.

Gnom
Oblast – Dun Morogh
Quest zadává – Alamar Grimm
Cíl – přinést 3 „Feather Charms“. V jeskyni (a poblíž ní) při souřadnici 27.80 žijí „Frostman Novice“. Zabíjejte je a získejte je z nich dropem.


Schopnosti a kouzla Impa

Imp neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Firebolt rank 1. Aby jste mohli svého Impa naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonolaga naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Impa naučíte nové schopnosti, případně vyšímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že musíte mít Impa vyvolaného. Pak lze ještě zvýšit účinek jednotlivých schopností, kouzel, pomocí talentu „Improved Imp“, až o 30%.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár danného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa.


Firebolt
Toto je jediné Impovo kouzlo, kterým útočí přímo na nepřítele. Sesílá ohnivé koule, které při nárazu do nepřítele vybuchují. Mají celkem slušnou sílu způsobovaného zranění. Sesílá je rychlostí jeden za 2 sekundy, s pomocí talentu „Improved Imp“ lze tuto dobu zkrátit na 1.45 sekundy. Imp může svým Fireboltem také způsobit kritický zásah. Nevýhodou je, že při delším souboji Imp díky Fireboltům velmi záhy přijde o veškerou manu.

Rank Level Mana Popis Cena
1 1 10 Způsobí cíli 6-8 bodů zranění. -
2 8 20 Způsobí cíli 12-14 bodů zranění. 1s
3 18 35 Způsobí cíli 22-26bodů zranění. 15s
4 28 50 Způsobí cíli 33-37 bodů zranění. 50s
5 38 70 Způsobí cíli 48-54 bodů zranění. 1g
6 48 95 Způsobí cíli 67-75 bodů zranění. 1g 40s
7 58 115 Způsobí cíli 83-93 bodů zranění. 2g 40s

Fire Shield
Fire Shield může Imp seslat na kohokoliv s party do vzdálenosti 30 yardů. A obnovuje ho u těch, kteří to potřebují. Kouzlo trvá tři minuty. Chrání postavu ohnivým štítem, který mírně zraňuje kohokoliv kdo na ni fyzicky útočí.

Rank Level Mana Popis Cena
1 14 60 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 5 bodů ohněm 9s
2 24 90 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 7 bodů ohněm 30s
3 34 115 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 9 bodů ohněm 80s
4 44 140 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 11 bodů ohněm 1g 20s
5 54 165 Kdokoliv zaútočí na člena party je zraněn ohněm za 13 bodů ohněm 2g 27s50c

Blood Pact
Je nejoblíbenější schopnost Impa. Pomocí tohoto buffu může přidat každé postavě , která je členem party až stovky životů navíc. Blood Pact vypadá zpočátku poměrně nenápadně, ale postupně s vyšším rankem nabírá na síle a pro mnohé je až ohromující. To je důvod proč je Imp tolik oblíben ve skupinách. Silný buff na staminu uvítá každý.

Seslání Blood Pactu nestojí Impa žádnou manu. Sesílá ho automaticky na všechny členy v partě do vzdálenosti 20 yardů kolem sebe. Pokud se nějaká postava vzdálí z jeho dosahu o Blood Pact přijde, ale jakmile se vrátí zpět do dosahu, Imp na ni opět nahodí tento buff. Blood pact získají od Impa automaticky i nově příchozí postavy do party. Pokud Imp umře, mizí sním automaticky i Blood Pact u všech postav.

Rank Level Mana Popis Cena
1 4 0 Zvýší staminu členům party o 2 1s
2 14 0 Zvýší staminu členům party o 7 9s
3 26 0 Zvýší staminu členům party o 16 40s
4 38 0 Zvýší staminu členům party o 27 1g
5 50 0 Zvýší staminu členům party o 38 1g 50s

Phase Shift
Imp je pomalá bytost. Při běhu, skákání, jízdě bude za vámi zaostávat. Nejlepší je pokusit se vyhnout agresivním potvorám v oblasti, kvůli pomalu jdoucímu Impovi. Naštěstí se může naučit tuto schopnost, která mu zajišťuje nezranitelnost, pokud po nějaký čas nebojoval. Phase Shift je schopnost, která udržuje Impa na živu v raidech s naštvanými monstry. Umožňuje mu se přesouvat a pohybovat a přitom nemůže být zaměřen nepřáteli. Pokud se Imp aktivně účastnil boje musí počkat 10 sekund než může na sebe nahodit Phase Shift. A naopak, pokud zaútočí tak v ten moment přichází o ochranu této schopnosti.

Rank Level Mana Popis Cena
1 12 0 Dělá Impa nezranitelného pokud nebojuje. 6s

Dodatky
- Dávejte si pozor, aby když dáte Impovi příkaz útočit, tak aby měl zapnuté automatické sesílání Firebolttů. V panelu s Impovými schopnostmi, kouzly aktivujte Firebolt kliknutím na ikonku.

- Imp je příliš slabý a nebude útočit zblízka. Nebude útočit ani v případě když mu dojde mana. A odmítne útočit i v případě kdy je potvora imunni vůči ohni.

-Ovládáli Warlock talent Dark Pact a má-li Imp nastaveno, že má být pasivní. Pak slouží jako přirozena manabanka. Nemá sice mnoho many, ale velmi rychle regeneruje. To umožňuje warlockovi pohybovat se rychle během bitev a čerpat pomoci Dark Paktu z Impa manu.

- Pokud o Impa nechcete rychle přijít a pokud nechcete čelit neustálým útokům z okolí, dejte mu příkaz ať je pasivní. A do bojů ho vysílejte dle své zralé uváhy. Sám má někdy až moc sebedestruktivní sklony (nebo spíše má velkou důvěru ve vás) a napadne vše co vidí kolem sebe.

- Imp je jediný pet ve hře, který dokáže mluvit. Je schopen okomentovat poměrně širokou škálu vašich činností.


Voidwalker
Warlock Voidwalker je druhý démonický pet, ke kterému získá Warlock přístup pokud splní questy.


Přednosti:
- velmi dobrá zbroj a velké množství životů.
- tauntnutí nepřítele. V této schopnosti je jeho největší síla.
- pod schopným vedením Warlocka je schopen utankovat takřka cokoliv.
Slabiny:
- působí nepříteli jen malé zranění.
- je takřka nepoužitelný v PvP.


Ze čtyř warlockových normálních petů má největší množství života a nejméně many. Na jeho vyvolání potřebujete Soul Shard. Když poprvé vyvoláte Voidwalkera, tak vypadá omnoho silnější než slaboučký Imp. Ale jak jde čas, tak zjistíte, že i on má několik nedostatků.

Na první pohled je Voidwalker daleko odolnější vůči zranění, ale cena za tento živý štít může být pro někoho příliš velká. Voidwalker totiž nedokáže způsobit žádné pořádné zranění. Zatímco vám bude tankovat nepřítele, tak jeho zabití bude hlavně na vás. S ním vám bude trvat zabíjení potvor mnohem déle, nežli s ostatními pety. Což celkově prodlouží vaše postupy po levelech. Ovšem pokud nepospícháte na rychlé získávání zkušenosti, tak s Voidwalkerem je budete získávat pohodlně.

Většina Warlocků používá Voidwalkera pro sólování. Hlavně, protože žádný z ostatních Warlockových petů nedokáže zadržet nestvůru tak dlouho jako Voidwalker. Pokud se Warlock dostane do úzkých a potřebuje uniknout, tak Voidwalker je ideální k tomu, aby zadržel nepřítele dostatečně dlouho. Obecně platí, že je nejlepší pet pro sólování těžkých nepřátel.

Jeho hlavní schopností je Torment pomocí níž tauntne nepřítele, přeruší jeho pozornost z Warlocka a místo toho začne utočit na Voidwalkera. Má tuto schopnost i v plošné verzi, to z něj dělá skvělého peta na sólování. A je také ideální pro farmení za účelem získávání Soul Shardů.

V PvP je Voidwalker v podstatě nepoužitelný. Jeho snaha o tauntnutí hráčů je marná a obvykle je ignorován. Navíc sám jim není schopen efektivně ublížit. Má jen jednu schopnost, kterou lze využít v PvP a to je Sacrifice. Může vám to poskytnout na začátku souboje výhodu. Ale cena je vysoká a nevyplatí se to pokud máte v PvP více jak jednoho soupeře.


Získání Voidwalkera

Questy na získání Voidwalkerů začínají u učitelů ve velkých městech. Nemrtví v  Undercity, orkové v  Orgrimmaru, lidé a gnómové v  Stormwindu. Podmínkou proto, aby vám zadali quest je dosažení 10. levelu postavy.

Případně vás za těmito učiteli pošlou místní učitelé ke kterým jste chodili pro nové znalosti na nižších levelech. U nemrtvých to dělá Ageron Karga z Brillu, který vás pošle k Carendin Halgarovi v Undercity. U orků to dělá Ophek z Razor Hill, který vás pošle k Gan´rulovi v Orgrimmaru. U lidí to dělá Remen Marcot z Goldshire, který vás pošle k Gakin the Darkbinderovi v Stormwindu. U gnómů to dělá Lago Blackwrench z Ironforge (ke kterému vás ještě předtím pošle učitel z Kharanosu), který vás pošle k Gakin the Darkbinderovi v Stormwindu.

V každém případě, všichni učitelé vám zadají quest, který vás pošle získat nějaký předmět kdesi poblíž. Tyto předměty jsou dobře stráženy a jejich získání bude mnohem obtížnější, než co jste zakusili při plnění questu na získání Impa. Po té co přinesete požadované předměty, obdržíte od učitelů magickou věc a budete požádání k tomu, aby jste se odebrali do magického kruhu. Tam s pomocí předmětu od učitele vyvoláte Voidwalkera. Ten se na vás záhy vrhne. Musíte ho pomocí svých schopností a kouzel porazit. Můžete k tomu použít i Impa. Pak se vrátíte zpět ke svému učiteli. Vrátíte mu jeho předmět a on vás naučí Summon Voidwalker. Od této chvíle ho můžete vyvolávat a může vám dělat společnost na vašich cestách. Hlavně nezapomínejte, že na jeho vyvolání musíte mít v inventáři Soul Shard, jinak vyvolat nepůjde.


Orkové a nemrtví mají kompletně oddělené questy na Voidwalkera, ale lidé a gnomove sdílejí stejný quest na jeho získání. Co je tedy zapotřebí udělat:

Undead
Quest zadává – Carendin Halgar v Undercity
Oblast - Tirisfal Glades
Cíl – přinést knihu „Egalin's Grimoire“, která byla Carendinovi ukradena.
Kniha je ukryta ve věži (na souřadnicích 51.67) na západě, v malé truhle. Je dobře střežená a její získání není zrovna jednoduché.

Orc
Quest zadává – Gan´rul v Orgrimmaru
Oblast - Durotar
Cíl – získat a přinést „Tablet of Verga“ jako důkaz, že jste připraveni na to naučit se vyvolávat Voidwalkera. Tablet of Verga je držena ve skříňce v jeskyni ( na souřadnici 51.9) Burning Bladů v Skull Rocku, která se nachází východně od Orgrimmaru. Její získání je velmi obtížné.

Gnom & Human
Quest zadává – Gakin the Darkbinder v Stormwindu
Oblast - Elwynn Forest
Cíl – Gakin měl studentku Surenu Caledon, která ho zradila a ukradla mu náhrdelník. Chce po vás jeho navrácení a máte získat a přinést „Surena's Choker“. Zlodějka se nachází Brackwell Pumpikn Patch (souřadnice 71.80). Je ukryta uvnitř jednoho z domů a není sama. Všechny (včetně ji) zabijte a vemte od Sureny Caledon náhrdelník. Tento úkol je poměrně snadný.


Schopnosti a kouzla Voidwalkera

Voidwalker neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Torment rank 1. Aby jste mohli svého Voidwalkera naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonolaga naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění Warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Woidwalkera naučíte nové schopnosti, případně vyššímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že ho musíte mít vyvolaného.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár daného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa

Torment
Toto je základní Voidovo kouzlo na tauntování monster. Používejte to hlavně při bojích s více nepřáteli. Narozdíl od jiných petů dokáže Voidwalker tankovat i dva a více nepřátel. Tauntne nepřítele tak, že se pro něj stane velkou hrozbou. A nepřítel začne raději útočit na Voidwalkera od kterého mu hrozí větší nebezpečí a chce se ho proto dříve zbavit. Funguje to pouze na potvory a NPC, nefunguje to na hráče. Dosah této schopnosti je 5 yardů a znovu seslat ji Voidwalker může po uplynutí 5 sekund.

Rank Level Mana Popis Cena
1 10 20 Způsobí ohrožení cílové potvory -
2 20 40 Způsobí ohrožení cílové potvory 20s
3 30 65 Způsobí ohrožení cílové potvory 60s
4 40 90 Způsobí ohrožení cílové potvory 1g 10s
5 50 115 Způsobí ohrožení cílové potvory 1g 50s
6 60 145 Způsobí ohrožení cílové potvory 2g 60s

Sacrifice
Sacrifice Voidwalkera okamžitě zabije a vytvoří z něj štít, který pohltí určitý počet zranění Nejlepší využití je použít sacrifice na Voidwalkera těsně předtím než by měl zemřít rukou vítězného nepřítele, ale můžete toho využít i jinak. Například, překvapit tak nepřátelského hráče, že odstřelíte Voidwalkera pomocí Sacrifice a připravíte si nového peta (vhodného na PvP) dřív než se probije skrz váš štít, nebo to využít na útěk pryč. Seslání je instant a štít vás chrání maximálně po dobu 30 vteřin.

Rank Level Mana Popis Cena
1 16 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 305 zranění. 12s
2 24 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 510 zranění. 30s
3 32 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 770 zranění. 70s
4 40 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 770 zranění. 1g 10s
5 48 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 1470 zranění. 1g 40s
6 56 0 Obětuje Voidwalkera ve štít, který absorbuje 1905 zranění. 2g 28s 50c

Consume shadows
Warlockovo léčení petů pomocí svého života funguje velmi dobře, kromě takového monstra jako je Voidwalker. Má příliš mnoho životů na to, aby se dal efektivně léčit warlockovým kouzlem. Naštěstí má tuto skvělou schopnost. Pokud je Voidwalker mimo boj dokáže se rychle vyléčit pomocí svého Consume shadows. To vám zkrátí čas na léčení mezi boji. Při seslání a během trvání (10 sekund) se Voidwalker nesmí pohybovat, nesmí bojovat.

Rank Level Mana Popis Cena
1 18 85 Vyléčí Voidwalkerovi 310 životů během 10 sekund 15s
2 26 150 Vyléčí Voidwalkerovi 555 životů během 10 sekund 40s
3 34 215 Vyléčí Voidwalkerovi 815 životů během 10 sekund 80s
4 42 285 Vyléčí Voidwalkerovi 1100 životů během 10 sekund 1g 10s
5 50 380 Vyléčí Voidwalkerovi 1495 životů během 10 sekund 1g 50s
6 58 480 Vyléčí Voidwalkerovi 1930 životů během 10 sekund 2g 40s 50c

Suffering
Suffering je taunt s plošným efektem. Má však dlouhou dobu, za kterou jej lze opět seslat (2 minuty). Nejčastěji jej využijete jenom jednou za celý souboj. Je to velmi dobrá schopnost, která zajistí, že všichni nepřátelé v dosahu (5 yardů) , budou útočit na Voidwalkera. Ale mějte se na pozoru, není to dostatečně silné, aby je to udrželo u Voidwalkera pokud na ně sešlete plošné kouzlo. A stejně jako Torment účinkuje tato schopnost pouze na potvory a NPC. Na hráče to nemá žádný vliv.

Rank Level Mana Popis Cena
1 24 150 Ohrozí všechny potvory okolo 30s
2 36 300 Ohrozí všechny potvory okolo 90s
3 48 450 Ohrozí všechny potvory okolo 1g 40s
4 60 600 Ohrozí všechny potvory okolo 2g 60s

Dodatky

Velmi dobře lze Voidwalkera využít například, když potřebujete mít čas na otevření truhly, utržení kytky, vykopáni rudy, nebo obráni mrtvého těla. A nemáte dostatek času na to, aby jste nepřátele pobili, nebo se jimi nechcete zdržovat a chcete běžet posléze hned dál.

Pokud investujete do talentu „Improved Voidwalker“, tak je schopen zadržet i vyšší levely. Každopádně snažte se neposílat Voidwalkera na potvory, které jsou na o hodně vyšším levelu nežli vy. Protože velmi často jeho pokus o taunt resistují a to by mohl být váš konec.

Protože má Voidwalker slabý útok, je možné že záhy přijdete o veškerou manu a potvora ještě nebude mrtvá. Nebojte se použít svou schopnost „Life Tap“ a přeměnit si životy na manu. A pomocí bandáží si pak rychle životy doplnit zpět. Váš pet vám k tomuto poskytuje dostatek času.

Torment a Suffering jsou absolutně nepoužitelné v PvP, na to pamatujte. A pokuste se vyvarovat jeho tahání do PvP, pokud neplánujete využít jeho Sacrifice.


Succuba
Warlock Succuba je třetím Warlockovým petem, kterého může Warlock získat jakmile dosáhne 20. levelu a splní questy potřebné na její získání.


Přednosti:
- Schopnost svádět humanoidní nepřátele. Velmi využívané v PvP.
- Slušná podpora v útoku udílením zranění kombinací bičem na blízko a kouzlem.
- Podpora útoku bez závislosti na maně Succuby.

Slabiny:
- Zranitelná, mnoho toho nevydrží.
- Nedokáže plnohodnotně tankovat nepřítele. Většinou bude tankování na vás.


Mnoho Warlocků Succubu úplně ignoruje a dává přednost Voidwalkerovi při sólování a Impovi při hraní ve skupině.

Jenomže během hraní bude váš Imp udělovat více zranění v nějakém jednom souboji, ale Succuba uděluje mnoho zranění během krátkého času, zatímco Impovi dělá problém jeho mana. Tam kde je Impova moc kompletně pryč po pár soubojích, Succuba bude stále připravena zasáhnout. To ji dělá použitelnou pro sólování a pro rychle se pohybující skupiny. S ní nemáte žádné prostoje.

Použití Succuby vám sníží čas na zabití příšer, než kdyby jste měli Voidwalkera, neděláte si starostí se zásobou many jako u Impa.

Využití Succuby je v zásadě dvojí. Má slušnou schopnost zraňovat nepřítele a ubírá tankování PvE a nebo používá svou zlatou schopnost Seduction v PvP. Pomocí níž okouzlí nějakého humanoida svým půvabem a ten se do ní na krátký čas zamiluje a není schopen žádné činnosti.

Získání Succuby

Podobně jako questy na získání Voidwalkera začínají questy na získání Succuby u učitelů ve velkých městech. Nemrtví v  Undercity, orkové v  Orgrimmaru, lidé a gnómové v  Stormwindu. Podmínkou proto, aby vám zadali quest je dosažení 20. levelu postavy.

Každý z učitelů vám zadá quest, který vás pošle získat nějaké předměty někam do světa. Po té co přinesete požadované předměty, obdržíte od učitelů magickou věc a budete požádání k tomu, aby jste se odebrali do magického kruhu. Tam s pomocí předmětu od učitele vyvoláte Succubu. Ta se na vás záhy vrhne. Musíte ji pomocí svých schopností a kouzel porazit. Můžete k tomu použít i Impa, či Voidwalkera. Pak se vrátíte zpět ke svému učiteli. Vrátíte mu jeho předmět a on vás naučí Summon Succubus. Od této chvíle ji můžete vyvolávat. Hlavně nezapomínejte, že na její vyvolání musíte mít v inventáři Soul Shard, jinak vyvolat nepůjde.


I na Succubu jsou tři samostatné questy, závislé na vaší rase. Orkové a nemrtví mají rozdílné questy, lidé a gnómové mají quest společný.Undead
Quest zadává – „Carendin Halgar“ v Undercity
Oblast – Undercity, Silverpine Forest, Wetlands
Cíl – Carendin vás pošle promluvit si s NPC „Godrick Farsan“ a ten vás pošle získat „Dalin´s Heart“ a „Comar´s Heart“. Dalina naleznete na jih od Sepulcheru v oblasti Silverpine Forest (souřadnice 46.86). Musíte ho zabít a vzít si jeho srdce. Pak se vydáte do oblasti Wetlands. V této oblasti pobývá na severu (souřadnice 50.12) Comar. Opět ho zabijte a vezměte si jeho srdce. Když budete mít „Dalin´s Heart“ a „Comar´s Heart“, odnesete je zpět do Undercity Carendinovi.

Orc
Quest zadává – „Gan´rul“ v Orgrimmaru
Oblast – Orgrimmar, Barrens, Stonetalon Mountains
Cíl – Gan´rul vás pošle promluvit si s nedalekým NPC „Cazul“. Ten vás pak pošle k další NPC Zankaja (souřadnice 37.59) v Orgrimmaru. Ten vás pošle ven z Orgrimmaru do Crossroads, kde si máte promluvit s NPC „Gazrog“. Ten vás pošle do Stonetalon Mountains promluvit si s Ken´zigla (souřadnice 73.95). Ten vám dá „Ken´ziglas Draught“, který musíte donést „Grunt Logmarovi“ v táboře Turajo v oblasti Barrens. Ten vás následně pošle donést „Ken´ziglas Draught“ NPC „Dogran“ (souřadnice 44.49) severně od Turaja. Tam získáte „Dirt-caked Pendant“ a ten musíte donést zpět do Orgrimmaru Gan´Rulovi.

Gnom & Human
Quest zadává – „Gakin the Darkbinder“ v Stormwindu
Oblasti – Stormwind City, Barrens, Ashenvale
Cíl – Gakin vás pošle promluvit si s NPC „Takar the Seer“, který pobývá nedaleko tábora Turajo (souřadnice 49.57) v oblasti Barrens. Ten si s vámi promluví a vyšle vás do Ashenvale, kde musíte získat jeden kus Heartswood (naleznete na souřadnici 31.31) v ruinách „Ordil'Aranu“. Jakmile ho získáte vrátíte se i sním do Stormwindu k Gakinovi the Darkbinderovi.


Schopnosti a kouzla Succuby

Succuba neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Lash of Pain rank 1. Aby jste mohli svou Succubu naučit novým schopnostem, případně abyste ji naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonolaga naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění Warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Succubu naučíte nové schopnosti, případně vyššímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že ji musíte mít vyvolanou.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár daného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa

Lash of Pain
Toto je hlavní útočné kouzlo Succuby, které působí nepříteli shadow zranění. Může ho použít jen jednou za dvanáct sekund. Může se ji povést i kritický zásah a má dosah na 5 yardů. Sesláno je ihned. Succuba bude do nepřítele šlehat na blízko svým bičem a k tomu v pravidelných intervalech na něj bude sesílat Lash of Pain.

Rank Level Mana Popis Cena
1 20 65 Způsobí shadow zranění za 33 bodů -
2 28 80 Způsobí shadow zranění za 44 bodů 50s
3 36 105 Způsobí shadow zranění za 60 bodů 90s
4 44 125 Způsobí shadow zranění za 73 bodů 1g 20s
5 52 145 Způsobí shadow zranění za 87 bodů 2g 27s 50c
6 60 160 Způsobí shadow zranění za 99 bodů 2g 60s

Soothing Kiss
Pokud je Succuba napadená sešle Soothing Kiss a ten způsobí u nepřítele snížení pocitu ohrožení vůči ní, čímž Succuba dosáhne toho, že nepřítel začne útočit na někoho jiného. Je to velmi prospěšné používat ve skupinách kde Succuba nemá roli tanka.

Použít tuto schopnost může jen jednou za 4 sekundy. Dosah schopnosti prvního ranku je 5 yardů, ostatní vyšší ranky mají dosah 10 yardů. Tato schopnost funguje jen na NPC a příšery, nikoliv na hráče. Většina Warlocků ji zapíná tuto schopnost jako automatické sesílání. Nikdy nezvažují že Succuba může tankovat adekvátně když je použita správně.

Rank Level Mana Popis Cena
1 22 30 Redukuje Succubin level ohrožení vůči nepříteli 25s
2 34 50 Redukuje Succubin level ohrožení vůči nepříteli 80s
3 46 75 Redukuje Succubin level ohrožení vůči nepříteli 1g 30s
4 58 100 Redukuje Succubin level ohrožení vůči nepříteli 2g 40s

Seduction
Toto je pro mnohé moc důležité kouzlo. Pomocí něho okouzlí Succuba nějakého humanoida svým půvabem a ten se do ní na krátký čas zamiluje a není schopen žádné činnosti. Přesto přerušit zamilovanost lze jakýmkoliv zraněním jejího cíle.

Cíl se během zamilovanosti nemůže pohybovat, kouzlit, útočit, ani používat žádnou svou schopnost. A je držen v tomto stavu po dobu 15 sekund pokud není zraněn. Kouzlo samo se sesílá 1.5 sekundy.

Je to velmi užitečné v PvP a dokonce i při zapnutém automatickém sesílání Succubou je překvapivě dobré. Když ponecháte automatické sesílání na Succubě, bude si vybírat nejlepší cíle ke svedení. Tam kde na vás bude útočit více humanoidních nepřátel, zkusí Succuba zasáhnout a svést jednoho z nich. Vybere si jednoho z těch na které zrovna neútočíte. Nicméně automatický výběr může občas selhat.

Použitelnost tohoto kouzla klesá v PvP bojích. Každé další použití na stejný cíl znamená, že se stane s polovičním efektem při znovu seslání. Po čtyřech sesláních této schopnosti na jeden cíl, se cíl stane zcela imunní proti efektu kouzla. Naštěstí NPC nikdy nepotřebujete svést vícekrát během malého času.

Dosah této schopnosti je 30 yardů.

Rank Level Mana Popis Cena
1 26 24% základu Zhypnotizuje humaniodní cíl 40s

Lesser Invisibility
Tato schopnost udržuje Succubu mimo problémy, když běžíte skrze nepřátelskou oblast a také dovoluje překvapit nepřítele nenadálým útokem. Neviditelnost trvá 5 minut. Jakýkoliv příkaz k útoku a nebo zranění Succuby, neviditelnost zruší. Lesser Invisibility nechrání Succubu proti kouzlům s plošným efektem. Nemůže se zneviditelnit během boje a může neviditelnost seslat pouze na sebe.

Rank Level Mana Popis Cena
1 32 100 Poskytuje Succubě menší neviditelnost 70sDodatky

Pomocí talentu „Improved Succubus“ zvětšíte zranění Lash of Pain, množství redukce ohrožení Soothing Kissem a delší trvání zamilovanosti a neviditelnosti.

Soothing Kiiss je neefektivní v PvP , přesto bývá nejčastěji zapnut na automatické sesílání. Což je plýtvání manou Succuby.

Pro mnohé je jednou z předností Succuby oproti ostatním Warlockovým petům její vzhled.

Succuba je zvláště použitelná na nepřátele na nižším levelu než je Warlock. Použitím kombinací schopností Siphon Life a Drain Life, může Warlock bezpečně tankovat slabší příšery přičemž se tím udržuje na živu i zraňuje a Succuba uděluje zranění ze zadu.


Felhunter
Warlock Felhunter je poslední spolehlivý pet kterého Warlock přijme do svých služeb. Určitě budete později chtít kontrolovat i Infernala a Doomguarda, ale tito démoni při vyvolání získávají ošklivou vlastnost silné vlastní vůle a brzy se obrátí proti vám samotným.

Přednosti:
- skvělý pomocník v boji proti kouzlícím nepřátelům.
- má vysokou resistenci na všechny základní druhy magie.
- odstraňuje z vás (a členů party) negativní očarování.
Slabiny:
- v PvE použitelný spíše při hře ve skupině, jelikož neumí tankovat nepřítele.
- omezená použitelnost.


Ačkoliv už máte dva skvělé démony pro sólování (Voidwalkera a Succubu), tak Felhunter je pěkný netankující pet. Sólování s ním je velmi těžké, protože on nevytváří dostatečnou hrozbu pro nepřítele.

Felhunter je nejlepší jen v určité situaci. Většina jeho schopností ničí kouzla nepřítele – v čemž vyniká. Musíte mít nejméně 30 level, aby byl ochoten vydávat se na dobrodružství po vašem boku. Nebudete ho využívat po většinu času, což není hanbou. Felhunter je démon pro PvP hru, může nepříteli zabránit v kouzlení, což je jedno z jeho nejdůležitějších využití. Máte-li sebou felhuntera tak odstranění kleteb z vás a buffu z nepřítele je většinou velkou výhodou. Tyto schopnosti využívá i při hře v některých raidech.Získání Felhuntera
Quest na získání Felhuntera je pro všechny rasy stejný. Záleží na tom, ke které frakci patříte, budete muset navštívit rozdílné učitele v rozdílných místech pro zadání questů. Ale průběh je u všech stejný. Musíte nejprve nalézt dvě knihy.

První je roztrhaný rukopis ukrytá v jeskyni v Thousand Needles. Pro hráče hordy to je snadný cíl, ale hráčům aliance už tolik vyhovovat nemusí. Protože musejí být schopnými průzkumníky a objevit Feralas a pak se vydat na východ.
Kentauři v jeskyni nejsou příliš velkou hrozbou a rukopis se dá s přehledem získat sólo. Najděte v ní malou skříňku a vemte hledaný rukopis.

Nyní musíte do Hilsbarad Foothills ukrást tlustý plesnivějící svazek z tábora murlocků. Je tam velká skupina slizkých Murlocků , kteří brání knihu. Lze použít techniku zničit a vzít. Tedy vyčistit celý tábor od Murlocků. Ale protože jsou vybaveni kouzelníky, válečníky a lovci, je to velmi těžký úkol pro sólo postavu.

Není příliš rozumné vtrhnout do campu Murlocků, bez toho, že víte kde kniha leží. Mnoho hráčů i když uspěje v boji, tak knihu pak nenalezne. Proto vyšplhejte se na svah nad táborem Murlocků a pomocí kurzoru myši prozkoumejte tábor. Z vrchu máte největší šanci najít místo, kde kniha leží. Zapamatujte si její přesnou polohu. Když se vám po té povede tábor vyčistit od murlocků, tak i když budete vědět kde se nachází, může vám to chvíli trvat. Opravdu není moc dobře vidět.

Pokud budete dobývat tábor jako sólo postava, doporučuje se těsně před smrtí voidwalkera využít jeho schopnosti „Sacrifice“, což by vám mělo zaručit to, že se vám povede uprchnout. Doléčit se, vyvolat znovu voida, opět zabít nějakého murlocka, uprchnout a opakovat dokud nedosáhnete cíle. Při sólování tohoto campu se hodně umírá. Proto si raději zkuste sehnat někoho kdo vám pomůže, ušetříte tak mnoho času a budete Felhunterovi rychleji blíže.

Jakmile obě knihy donesete svému mistrovi, jenž vás pro ně vyslal, obdržíte „Reconstructed tome“. Zrekonstruovanou velkou knihu, kterou musíte donést do Barrens mistru vyvolávači. Ale než se tam vydáte, musíte ještě získat poslední ingredienci, která je zapotřebí k vyvolání Felhuntera. A tj. získat tři kusy „Rod of Channeling“ od orčího klanu Dargonmaw, kteří žijí ve Wetlands. Tato část kvestu už není těžká. Jakmile získáte tři hůlky vydáte se do Barrens.

Předáte tamnímu mistrovi knihu (Reconstructed Tome) a hůlky (Rod of Channeling). Ten je předá svým třem učedníkům a s jejichž pomocí pak vyvolá Felhuntera. Jeho zabití je na vás. Odměnou za vaše útrapy bude získání kouzla „Summon Felhunter“ a vak na soulshardy. Na vyvolání Felhuntera je vždy zapotřebí jeden soulshard.

Aliance i Horda mají na získání Felhuntera shodný kvest. Liší se jen jejich mistři v hlavních městech. Co je tedy zapotřebí udělat?:

Horda:
Tome of The Cabal
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblast: Undercity
Cíl: Promluvit si s „Jorah Annison“ v Undercity.
Tome of The Cabal – 2.část
Quest zadává: Jorah Annison v Undercity
Oblasti: Thousand Needles, Hillsbrad Foothils
Cíl: Najít a přinést dva ztracené svazky knih. První naleznete v jeskyní kentaurů v oblasti Thousand Needles (na souřadnici 44.33). druhá se nachází v táboře Murlocků v oblasti Hillsbrad Foothils (na souřadnici 27.72).
Tome of The Cabal – 3.část
Quest zadává: Jorah Annison v Undercity
Oblasti: The Barrens, Wetlands
Cíl: Obdržíte od svého mistra knihu „Reconstructed Tome“, kterou zanesete do Barrens NPC Strahand Farsan. Ale musíte mu přinést i tři „Rod of Channeling“. Pro ty si nejprve zajděte do Wetlands do oblasti kolem souřadnice 50.50. Zabíjejte tamní warlocky orčího klanu a získáte je. Ty pak taky odevzdáte současně s knihou mistrovi v Barrens.
The Binding
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblasti: The Barrens
Cíl: Necháte mistra a jeho učně vyvolat Felhuntera, toho zabijete a jako odměnu získáte speciální šestislotový vak na soulshardy (Box of souls) a kouzlo Summon Felhunter.Aliance:
Tome of The Cabal
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblast: Ironforge
Cíl: Promluvit si s „Krom Stoutarm“ v Ironforge.
Tome of The Cabal – 2.část
Quest zadává: Krom Stoutarm v Ironforge
Oblasti: Thousand Needles, Hillsbrad Foothils
Cíl: Najít a přinést dva ztracené svazky knih. První naleznete v jeskyní kentaurů v oblasti Thousand Needles (na souřadnici 44.33). druhá se nachází v táboře Murlocků v oblasti Hillsbrad Foothils (na souřadnici 27.72).
Tome of The Cabal – 3.část
Quest zadává: Krom Stoutarm v Ironforge
Oblasti: The Barrens, Wetlands
Cíl: Obdržíte od svého mistra knihu „Reconstructed Tome“, kterou zanesete do Barrens NPC Strahand Farsan. Ale musíte mu přinést i tři „Rod of Channeling“. Pro ty si nejprve zajděte do Wetlands do oblasti kolem souřadnice 50.50. Zabíjejte tamní warlocky orčího klanu a získáte je. Ty pak taky odevzdáte současně s knihou mistrovi v Barrens.
The Binding
Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblasti: The Barrens
Cíl: Necháte mistra a jeho učně vyvolat Felhuntera, toho zabijete a jako odměnu získáte speciální šestislotový vak na soulshardy (Box of souls) a kouzlo Summon Felhunter.


Schopnosti a kouzla Felhuntera

Felhunter neumí všechny své schopnosti a kouzla hned od začátku. Na začátku umí jen Devour magic rank 1. Aby jste mohli svého Felhuntera naučit novým schopnostem, případně abyste ho naučili lepšímu umění v jednotlivých schopnostech je zapotřebí kupovat u démonologa speciální grimoáry. Démonologa naleznete obvykle v těsné blízkosti učitele Warlocků. Čím více budete znát a ovládat z umění Warlocků (rozumějte - na čím vyšším levelu budete), tím složitější grimoáry budete schopni přečíst a naučit jim svého peta. Felhuntera naučíte nové schopnosti, případně vyššímu ranku tak, že kliknete pravým tlačítkem na daný grimoár. Ale nezapomeňte na to, že ho musíte mít vyvolaného.

Vysvětlivky k tabulkám níže:
Rank – čím vyšší rank, tím lépe pet ovládá toto kouzlo či schopnost. Využívá je efektivněji.
Level – určuje level Warlocka, kdy si může zakoupit u démonologa grimoár daného ranku schopnosti, či kouzla pro peta.
Mana – množství many, které pet spotřebuje při použití schopnosti, kouzla.
Popis – popis efektu kouzla, schopnosti.
Cena – určuje cenu grimoáru u demonologa


Devour Magic
Toto je jedna ze známých schopností Felhuntera. Použitím této schopnosti z vás dokáže odstranit nějakou škodlivou magickou kletbu, kouzlo. Je toto schopen udělat i pro člena vaší party. Ale taky používá tuto schopnost k zhltnutí pozitivních buffů, které má na sobě nahozené váš protivník. Navíc se použitím této schopnosti sám léčí. Tuto schopnost může znovu zopakovat vždy po uplynutí šesti sekund. Použít tuto schopnost umí okamžitě a její dosah je 30 yardů.

Rank Level Mana Popis Cena
1 30 100 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 234 hp -
2 38 130 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 319 hp 1g
3 46 170 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 438 hp 1g 30s
4 54 215 Odstraní jeden buff z nepřítele, nebo odstraní jednu kletbu z vás, či někoho z party a pohlcením této magie si doplní 579 hp 2g 57s 50c


Tainted blood
Toto je kletba, kterou umí felhunter sám sesílat. Ale lze ji seslat pouze na nestvůry a NPC, nikoliv na hráčské postavy. Její efekt je takový, že nepřítele při úspěšném kousnutí nakazí zkaženou krví a sníží tak následně jeho bojovou rychlost. Na jednoho nepřítele může použít tuto kletbu až pětkrát současně a jejich efekt se sčítá. Trvání kletby je deset sekund.

Rank Level Mana Popis Cena
1 32 75 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 17, lze navýšit pětkrát. 70s
2 40 105 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 23, lze navýšit pětkrát. 1g 10s
3 48 135 Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 32, lze navýšit pětkrát. 1g 40s
4 56 170
Při kousnutí sníží bojovou rychlost nepřítele o 40, lze navýšit pětkrát.
2g 20s


Spell lock
Obávaná schopnost Felhuntera. Pomocí níž je schopen přerušit sesílání kouzla nepřítelem a navíc mu zabrání na šest a nebo osm (dle ranku) sekund seslat jakékoliv kouzlo z dané větve magie. Ale znovu použít tuto schopnost může felhunter až po 30 sekundách, což ho dosti limituje. Dosah této schopnosti je 30 yardů.

Rank Level Mana Popis Cena
1 36 120 Zastaví sesílání kouzla a zabrání kouzlení z dané větve magie po dobu 6ti sekund. 90s
2 52 200 Zastaví sesílání kouzla a zabrání kouzlení z dané větve magie po dobu 8mi sekund. 2g 27s 50c


Paranoia
Felhunter nahodí na všechny členy party buff paranoiu, čímž jím zvýši šanci na odhalení neviditelnosti.

Rank Level Mana Popis Cena
1 42 - Zvýší šanci na odhalení neviditelnosti. 1g 10s

 
Felsteed
Warlock Očekávaný warlockův mount. Warlocky milovaný, ostatními classy proklínaný. Felsteed je mount, kterého warlock získá po té co dosáhne čtyřicátého levelu postavy a splní nenáročný kvest.

Získání Felsteeda

Naprostá většina mountů ve světě World of Warcraft se získá zaplacením mnoha goldů. Warlockův mount patří mezi výjimky. Je na něj kvest.

Jakmile dosáhnete se svým warlockem 40 levelu postavy, vypravte se za svým mistrem do hlavního města. Ten vás vyšle do Barrens promluvit si s NPC Strahad Farsan. S tím už jste se seznámili při kvestu na získání Felhuntera. Ale na rozdíl od minulých warločích kvestů, vás nyní nečeká nic těžkého.

Nemusíte kvůli získání svého mounta proběhnout polovinu světa za různými moby. Nemusíte kvůli němu absolvovat těžké souboje s nepřáteli, aby vám vydali nějaké potřebné předměty. Je to možná nejlehčí kvest v celém široširém světě. Stačí jen přijít za Strahadem Farsanem. Oznámíte mu, že vás za ním poslal váš učitel. On vám sdělí kratičký příběh o tom, jak složité pro něj bylo získat Felsteeda a pak vám jednoho dá. Ano je to tak. Felsteed je zcela zadarmo! Stačí mít čtyřicátý level postavy, absolvovat hovor a dostanete přivolávací kouzlo Summon Felsteed.

Od této chvíle jste vlastníkem nádherného černého ohnivého koně. Felsteed je nezaměnitelný svou podobou, která mnohé uchvacuje. Jeho kopyta jsou neustále zahaleny sžíravými plameny ohně, z nozder vydechuje oheň, oči mu temně září a to vše se odráží na jeho černě se lesknoucí kůži.


Aliance i Horda mají na získání Felsteeda shodný kvest. Liší se jen jejich mistři v hlavních městech. Co je tedy zapotřebí udělat?:

Gnom a Human
Summon Felsteed - 1.část

Quest zadává: Briarthorn v Ironforge
Oblast: The Barrens
Cíl: Promluvit si s NPC Strahad Farsan.

Undead
Summon Felsteed - 1.část

Quest zadává: Kaal Soulreaper v Undercity
Oblast: The Barrens
Cíl: Promluvit si s NPC Strahad Farsan.

Orc
Summon Felsteed - 1.část

Quest zadává: Zevrost v Orgrimmaru
Oblast: The Barrens
Cíl: Promluvit si s NPC Strahad Farsan.

Aliance i Horda
Summon Felsteed - 2.část

Quest zadává: Strahad Farsan v Ratchetu
Oblast: The Barrens
Cíl: Vyslechnout si jeho proslov. Pak přijmete kouzlo Summon Felsteed.


Co je dobré vědět

Felsteed zvýší rychlost vašeho hrdiny o 60% a neliší se v tomto směru od ostatních mountů, které hráčské postavy získávají na čtyřicátém levelu.

Felsteed je jeden ze dvou mountů ve světě, kteří mají svůj primát. Nejsou to mounti pro rasu, nýbrž pro povolání. Tohoto si je překvapivě vědomo jen velmi málo hráčů. Proto je na něj kvest, protože je to součástí daného povolání.

Felsteed se oproti normálním (rasovým) mountům vyvolává několik vteřin a stojí manu. Což může být v některých situacích nevýhodou.
Infernál
Warlock První warlockův pet nad nímž nikdy nebude mít úplnou moc. Jeho služeb bude moci warlock využít jen po omezený čas. A i vtom čase se bude strachovat chvíle kdy se Infernal vytrhne z pout a vrhne se na toho kdož ho zotročil.

Vyvolání Infernála patří mezi nejatraktivnější možnosti warločího života.

Stejně jako u předchozích warlockových petů i zde je třeba splnit pár kvestů, než získáte možnost přivolat si vlastního démona planoucího žárem tavené rudy. Ačkoliv první z kvestů můžete získat po dovršení padesátého levelu postavy, tak na jeho splnění budete potřebovat skupinu přátel. Uvádí se, že sólo se to dá zvládnout prý někde kolem 55-56 levelu postavy (mě se to povedlo sólo na 52-53). Každopádně pokud máte skupinu přátel, kteří vám pomohou s kvesty na něj, hodně vám to urychlí jeho získání.

Získání Infernála

Vaše cesta za získáním kouzla Summon Inferno, začíná ve Felwoodu u NPC Niby the Almighty. S ním si promluvte. Dozvíte se, že k tomu, aby jste se od něj mohli naučit přivolávat nového démona, je zapotřebí udělat několik věcí. Musíte porazit jednoho z  infernálů, démona Kroshiuse a přinést mu jeho kamenné jádro. To se může zdát jako snadný úkol, ale problém je v tom, že Kroshius je kompletně spálený. Proto je potřeba ho znovu oživit a pak porazit. Návod na to, jak znovu oživit Kroshiuse zná Nibyho démonek imp Impsy. Za ním vás nyní pošle.

Impsy vám sdělí co je zapotřebí udělat. K znovuoživení spáleného infernála je zapotřebí Fel Fire. Ale ten není snadné vyrobit. Je k tomu zapotřebí tří unikátních a čistých esencí. Vaším úkolem bude vypravit se do světa a tyto tři esence získat. S nimi se pak vrátíte k Impsy a ten vám vyrobí Fel Fire, aby jste se mohli vydat na Kroshiuse. Impsy vám dále sdělí místa kde se tyto esence nacházejí.
Jednu je potřeba získat od jaedenarských Legionářů z Jaedenaru ve Felwoodu. Jednu od Legašských satyrů z Azshary. A jednu od felguardích stráží z Blasted Lands.


První se vydáte získat esenci od obrovitých modrých jaedenarských legionářů, kteří se nacházejí ve spletitém podzemí Jaedenaru. V severozápadním rohu Jaedenaru vstupte do ústí jeskyně a vydejte se do jejích hlubin. V jeskyni narazíte na mnoho nepřátel a může vám trvat, než potkáte prvního legionáře. Navíc skoro nikdy není sám a má podporu zdejších démonů a warlocků. Samotní legionáři mají mezi 50-55 levelem. Navíc vás při boji budou nepříjemně odhazovat. Takže něž na ně zaútočíte, dobře si zajistěte okolí souboje. Bute-li s nimi bojovat sólo, záleží na vašich schopnostech a zkušenostech. Bude-li mít podporu přátel (partu), bude to bez problémů. Ale může se stát, že ta strávíte delší čas, nepadá to vždy hned. Záleží na vašem štěstí.

Druhou esenci střeží legašští satyrové v Azshare. Tam se vydáte a záleží na vašem štěstí, za jak dlouho vám z některého z nich tato esence padne. Tato část je spíše o trpělivosti a štěstí, protože samotní satyrové jsou poměrně neškodnými soupeři. Jejich levely se pohybují mezi 51-53. V Azshaře se nachází několik táborů satyrů a můžete si vybrat u kterého zakempíte, pokud by náhodou bylo plno hráčů v jednom táboře. Padá to ze všech satyrů na mapě, ale s nízkou šancí.

Nyní se vydáte pro třetí esenci a trošku si zacestujete, protože se nachází v Blasted lands na druhém kontinentě. Musíte se vydat na lov strážců Dark portálu. Kolem něj obcházejí stráže felguardů (jsou 54-55 levely), doprovázených felhoundy. A navíc zde jsou ještě silnější elite strážci. Tato část bývá považována za nejtěžší část sběru esencí (zvláště pro sólo plnění). Ale pokud umíte správně pullovat, není zde nejmenší problém (má zkušenost). Pokud se vám to nepovede a přitáhnete více nepřátel pokuste se utéct, ale spíše budete tím okamžikem mrtví. Pokuste se najít vždy vhodný moment pro pullnutí felguarda a odtáhněte si ho do bezpečné oblasti. Jeho psa pošlete běhat ve fearu a mezitím se vypořádejte s ním, pak teprve se psem. Když budete mít štěstí padne vám esence z prvního, ale zpravidla se to zde taky protáhne na pěknou řádku mrtvých felguardů. Budete-li mít partu s přáteli, tak to pro vás nebude moc problém.

Jakmile budete mít všechny tři esence vraťte se s nimi k démonkovi Impsy ve Felwoodu. Získáte jako odměnu nějaké zkušenosti a zvláštní esenci Fel Fire na znovuoživení Kroshiuse. Impsy vám oznámí kde se nachází zbytky jeho těla.

Nyní máte dvě možnosti jak zvládnout boj s Kroshiusem. První a poměrně lehká je, že si seženete skupinu hráčů, se kterými svedete společný boj proti Kroshiusovi. Kroshius je tuhý infernál, ale skupina postav na levelech 50+ si sním poradí.

Pokud nemáte skupinu přátel, můžete se rozhodnout dostat Kroshiuse sólo. Možná už jste o tom slyšeli, ale usólovat inferála Kroshiuse, není nic lehkého. Dle zdrojů je vhodné aby jste měli minimálně 54 level (dá se zvládnout sólo i na nižším levelu, má zkušenost). Kroshius samotný má 55 level a je elite mob.

Na rozdíl od ostatních infernálů v jeho okolí, Kroshius není imunní na fear. Jako na démona na něj lze použít banish. Rány od něj jsou velmi tvrdé a bude asi obtížné ho udržovat ve fearu, ale je to možné pokud máte dostatek many.

Další možnost je ovládnout jiného Infernála z okolí a použít ho pro boj proti Kroshiusovi. Nejlépe ovládnout Immolatuse, který je 56 elite.
Při jeho ovládaní na něj nahoďte Curse of Shadows a hned na to Enslave demon. Doufejte, že Enlsave demon vydrží po celou dobu trvání, protože v porovnání s Immolatusem, je Kroshius měkota. Pošlete Immolatuse na Kroshiuse a on z něj nadělá trosky. Jakmile se Immolatus dostane z Enslave demon nastává čas k útěku. Když budete mít štěstí, povede se vám utéct.

Ať už jste zvolili jakýkoliv způsob udolání tohoto démona, tak z jeho těla potom vyjměte jeho jádro. A s tím se vraťte k NPC Niby the Almighty, u něhož jste začínali svou pouť za získáním infernála. Blahopřeji, můžete být pyšní, nyní můžete vyvolávat svého vlastního infernála. Navíc jste ještě jako odměnu dostali off-hand předmět Shard of the Green Flame.


Kvesty na získání infernála jsou pro obě dvě frakce stejné:
Aliance a Horda
What Niby Commands
Quest zadává: Niby the Almighty ve Felwoodu (souřadnice 41.45)
Oblast: Felwood
Cíl: Promluvit si s Nibyho démonkem, impem Impsy. Ten pobíhá kolem svého pána.
Flawless Fel Essence
Quest zadává: Impsy imp Nibyho.
Oblasti: Felwood, Azshara, Blasted Lands
Cíl: Získat tři jedinečné esence. První ve Felwoodu v jeskyním podzemí Jaedenaru. Vstup do jeskynního systému je v severozápadní části a jmenuje se Shadow Hold. Druhou musíte získat ze satyrů legashi v Azshaře. Je tam několik táborů, jeden na souřadnici 51.19 a další v jeho okolí. Třetí esenci získáte od felguard sentry, kteří střeží Dark portal v Blasted lands. Pak se s těmi esencemi vrátíte k démonkovi Impsy.
Kroshius´Infernal Core (elite)
Quest zadává: Impsy imp Nibyho.
Oblast: Felwood
Cíl: Znovu oživit infernála Kroshiuse. Porazit ho v boji a vyjmout z něj jeho jádro. To pak donést k NPC Niby the Almighty.


Infernál jako pet

Aby jste mohli Infernála vyvolat potřebujete k tomu mít v inventáři Infernal Stone. Ten se kupuje u reagent vendorů. A samozřejmě musíte už mít splněné výše zmíněné kvesty.

Vyvolat infernála můžete jednou za 60 minut.

Když vyvoláváte infernála, sesíláte jej jako plošné kouzlo na určité území. Všichni kdož se v době jeho dopadu na daném území nacházejí jsou omráčeni na dvě sekundy a zranění za 200 bodů elementem shadow. Ano, on se neobjevuje jako klasičtí warlockovi peti, nýbrž přilétne jako meteorit a z kráteru vystoupí váš infernál.

Lze ho využít v PvE zvláště jako tankujícího moba. Ale využívá se s oblibou i v PvP, kde dokáže nadělat velké škody.

Když po vyvoláte je pod stejným kouzlem (Enslave demon) jako jiní démoni, které jste si kdy zkusili ve světě podmanit. To znamená, že je poslušný jen po určitou dobu. A tj. 5 minut. Jakmile uběhnou. Jakmile uběhnout 4 minuty ozve se vám ze hry varovná siréna. Máte minutu na to připravit se. Protože po uplynutí poslední minuty, se Infernal dostane z pout a vrhne se po tom kdo ho utlačoval. Což jste zpravidla vy, protože jste ho vytáhli z jeho domoviny. Přivolali na váš svět a spoutali řetězy, aby vám sloužil.

Nyní máte několik možnosti jak postupovat. Ten nejzákladnější je, že se ho pokusíte zabít. A to není příliš jednoduché.

Pak můžete svému Infernálovi utéct. Zpravidla vás nebude pronásledovat příliš daleko. Ale lze to udělat i tak, že pár vteřin před vypršením jeho poslušnosti, jej vyšlete na nějakého moba, nepřítele v okolí a začnete ihned prchat na opačnou stranu. Toto je poměrně bezpečné vzdání se služeb vašeho infernála. A on po chvilce zmizí zpět do své domoviny.

A poslední možnost jak se zachovat je, že se pokusíte vašeho infernála znovu ovládnout. V tomto případě postupujte následovně. Sešlete na něj kletbu Curse of Shadow. Tím snížíte jeho šanci na prolomení pouta, kterým ho opětovně hodláte svázat. A hned po této kletbě použijte Enslave demon. Nyní, ale už je doba po kterou vám bude sloužit velmi nejistá a nedostanete žádné varování předem. V jeden okamžik se otočí proti vám a pak už vše záleží na situaci, kdy to provedl.

Infernál je imunní na jakoukoliv ohnivou magii, či ohnivé útoky. Infernál je čistě pet pro boj na blízko a nemá manu, tudíž máte-li ho vyvolaného nelze využívat Dark Pact.
Žádné komentáře